Meie köök on valmis! Tegelikult on ta juba päris mitu kuud valmis olnud ja selle saladuses hoidmine ei ole üldse mitte lihtne olnud. Mitte, et ma oleksin kade ja hoiaksin meie kööki ainult endale. Ma tundsin lihtsalt, et tahaksin kööki näidata alles siis, kui ka kõik pisidetailid on paigas. Ja nüüd on see päev lõpuks käes!

Alustame siis otsast peale. Kaks kuud tagasi saime me oma Baltestis valminud eritellimus köögi kätta. Mul on tegelikult hea meel, et ma olen selle looga natuke venitanud, sest tänaseks oskan ma meie köögist ka juba palju rohkem rääkida. Eks üks asi on ilus välimus, aga teine ja vaat et tähtsamgi on kvaliteet. See osa tuleb esile aga alles siis, kui oled kööki juba mõnda aega kasutanud. Niisiis julgen ma pärast kahte kuud Baltesti kvaliteedi koha pealt sõna võtta küll. Seda eelkõige seetõttu, et pisike järelvalvespetsialist Paul on meie köögi võimekuse ikka korralikult proovile pannud. Ma olen hirmust värisenud, nähes, kuidas Paul köögimööbli alumised sahtlid lahti tõmbab ja ise sahtlisse ronib. Õnneks on mööbel sellele aga ilusti vastu pidanud ja võin kinnitada, et kui teil peaks kümne kilo raskuseid potte-panne leiduma, siis sahtlid peavad neile vastu küll. Muidugi võib nüüd tekkida küsimus, et kuidas Paul sinna pottide-pannide otsa üldse ära mahub? See küsimus ongi aga vastus juba järgmisele küsimusele: “Kas ilma ülemiste kappideta ikka mahuvad kõik asjad kööki ära?” Jah, hea planeerimise juures mahuvad küll. Isegi nii hästi, et mõni sahtel jääb täitsa tühjaks ja poja võib sinna hoopis oma mänguasju panna. Võtmesõna on siin jällegi hea planeerimine. Mul on väga hea meel näiteks meie karussellita nurgakapi üle, mille disainer Terje meile välja pakkus. Tänu sellele säästime silmnähtavalt palju ruumi ja nüüd on see kapp justkui omaette sahver, mille nurka moosid ja muud hoidised lükata.

Kui veel kvaliteedist rääkida, siis enne köögi kätte saamist oli üheks minu suureks küsimuseks see, et kuidas siis ikkagi köökidele spetsialiseerunud ettevõtete köögid “kiirmööblifirmade” köökidest erinevad? Kuna köök on kodu sisustamise juures suurim kuluallikas, kriipis hinge küsimus, kas tasus ikka rohkem maksta või oleks võinud lihtsalt mõnest hulgilaost endale masstoodangut tellida? Oma küsimusele sain ma aga ootamatult kiirelt vastuse siis, kui käisime Tallinnas sugulastel külas ja mul tekkis kahtlus, et nende köögisahtlitega on midagi korrast ära. Sugulased kinnitasid, et nende köögis pole midagi muutunud, lihtsalt mina olen meie kergete ja sujuvate sahtlitega nii ära harjunud, et vanakooli sahtlid tundusid mulle veidralt rasked. Ehk siis sahtlite sujuv liikumine ja mugavus on minu jaoks hetkel kindlasti meie köögi üheks suurimaks plussiks. See sujuvus tuleb sahtlite mehhanismist tänu millele sulguvad sahtlid ise. Piisab vaid sellest, kui neile väike tõuge ehk hoog sisse anda ja sahtlid sulguvad nii vaikselt, et ka kõige teravama kuulmisega inimene ei pane seda tähele. Peres, kus kasvab väike laps, on see üks ütlemata hea funktsioon, sest mäletan veel oma eelmistest köökidest, kuidas hommikuti sai ärgatud selle peale, kui korterikaaslane kappide kallal kolistas. Muidugi on selline ise sulguv sahtlite süsteem ka super mugav, kui mõlemad käed on juba kinni. Annad õrnalt jalaga sahtlile väikse tõuke ja lähebki jälle ise ilusti kinni.

Niisiis oleme meie oma eritellimus köögi mugavustega väga rahul ja kuna Baltest annab oma mööblile 5-aastase (furnituurile 25-aastase) garantii, siis ei tohiks meil ka tulevikus mingeid probleeme tekkida. Mis puudutab eritellimusköökide hinda, siis mina olen arvamusel, et on oma hinda väärt küll, aga eks see muidugi oleneb ka teie enda soovidest. Muidugi saaks ka odavama köögiga hakkama, aga meie tundsime, et see on koht, kuhu me tahame rohkem raha panustada, sest me veedame köögis päris palju aega ja naudime koos kokkamist väga.

Ahjaa, peaaegu oleksin unustanud! Meie köök on üleni valge. Ühe aastase pisipõnniga pere poolt üpris julge otsus, eks? Õnneks ei ole me siiani veel oma otsust kahetsenud ja kõik plekid oleme ilusti kappidelt kätte saanud. Jah, valgelt mööblilt paistavad plekid paremini välja, aga me oleme oma valge unistuse nimel valmis ka natuke rohkem aega kappide puhastusse panustama.

Lõpetuseks tahtsin öelda, et ma olen teilt saanud juba ka päris palju tehnilisi küsimusi köökide kohta, millele ma ise paraku vastata ei oska. Õnneks tõttas mulle Baltest appi ja lubas, et nende tootmisjuht ja tehnoloogid võivad kõigile keerukamatele küsimustele ise vastata. Niisiis, kui sul on küsimusi Baltesti või eritellimus mööbli ja köökide kohta üleüldiselt, siis kirjuta need siia samasse kommentaariumisse või minu storysse lisatud küsimuste kasti.